25kg 50kg Spiral Dough Mixer Commercial Bakery Spiral Mixer Dough Double Speeds
Basic Properties
Trading Properties
| Power: | Electric | Raw Material: | Flour |
|---|---|---|---|
| Application Fields: | Snack Food Factory, Commercial Catering, Flour Mill, Bakery | Condition: | New |
| Dimension(l*w*h): | 590*965*1250 Mm | Key Selling Points: | Eco-Friendly |
| Output Product Name: | Bread, Biscuit, Pizza | Voltage: | 380V |
| Warranty: | 1 Year | Weight: | 300 KG |
| Power: | 3375 | Applicable Industries: | Hotels, Food & Beverage Factory, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Showroom Location: | None | Marketing Type: | Other |
| Machinery Test Report: | Not Available | Video Outgoing-inspection: | Not Available |
| Warranty Of Core Components: | 1 Year | Core Components: | Other |
| Highlight | 25kg Spiral Dough Mixer,50kg Spiral Dough Mixer,bakery spiral mixer Double Speeds |
||
| item | WSK-50T |
| Condition | New |
| Applicable Industries | Hotels, Food & Beverage Factory, Food Shop, Food & Beverage Shops, Other |
| Showroom Location | None |
| Brand Name | WSK |
| Place of Origin | China |
| Jiangsu | |
| Voltage | 380V |
| Power | 3.75KW |
| Dimension(L*W*H) | 590*965*1250 mm |
| Weight | 300KG |
| Warranty | 1 Year |
| Application fields | Snack food factory, Commercial catering, Flour mill, Bakery |
| Raw material | Flour |
| Output product name | bread, biscuit, pizza |
| Key Selling Points | Sustainable |
| Marketing Type | Other |
| Machinery Test Report | Yes |
| Video outgoing-inspection | Yes |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Other |
| Power Source | Electric |

We are Wuxi Xiangjing Machinery Co., Ltd, based in Jiangsu, China, established in 2011. We export to Eastern Asia (50%), Domestic Market (30%), and Southeast Asia (20%) with approximately 50 employees in our factory.
We ensure quality through pre-production samples before mass production and final inspection before shipment.
We manufacture planetary mixers, spiral mixers, divider rounders, moulders, slicers, provers, convection ovens, deck ovens, and complete bakery production lines.
Wuxi Xiangjing Machinery Co., Ltd is a professional manufacturer with nearly 40 years of experience in bread, snacks, and kitchen equipment production.
Yes, we welcome factory visits. We are a Wuxi-based manufacturer with professional bakery equipment production experience since 2011.
Yes, we provide OEM services including custom branding. You can choose to have your logo on the machine or use our WSK branding.
Contact Person: Ms. Cici
Tel: 86-510-83799935
Fax: 86-510-83799380